به رئیس جمهور جوزف بایدن 

بیانیه‌ای کارگری بخشی از کارگران آمریکا در باره بحران اکرایین

ازسوی بنیان گذاران، رهبران و حامیان کارگران امریکا علیه جنگ

ما با رفتار جنگ‌جویانه دولت امریکا در رابطه با بحران اکرایین مخالفیم. ما لفاظی‌های تحریک کننده و تدارک برای جنگی دیگر را محکوم می‌کنیم. ما تعقیب سیاست‌های بی ثبات سازی امریکا را که به بحران یاری کرده است ، دراین رابطه به ویژه گسترش استوارناتو به شرق به سوی روسیه را محکوم می‌کنیم.

برای خنثی کردن بحران و ایجاد پایه‌ای برای راه حل دیپلماتیک آن، امریکا باید بی‌درنگ سیاست و تعهد خود را اعلام نماید که ناتو به سوی مرز روسیه پیشرفت نخواهد کرد. ورود اکرایین به ناتو مستلزم اجماع کلیه اعضا موجود ناتو است. اکرایین به خودی خود حق پیوستن به ناتو را ندارد. امریکا هیچ تعهدی به فراهم‌آوردن امکان این فرصت (برای ورود اکرایین به ناتو) را ندارد. امریکا به جای مستقرکردن هزاران سرباز امریکایی و صرف میلیاردها دلار در سخت افزار نظامی برای منطقه، که تنها به وخامت وضعیت خدمت می‌کند، باید روشن سازد که ناتو و امریکاهیچ موشک یا دیگر جنگ افزارهای تهاجمی یا نیرو در هیچ یک از کشورهای هم مرز روسیه مستقر نخواهد کرد، و درحال حاضر کشورهای نروژ، استونی و لتونی هم مرزبا روسیه را تنها اعضا ناتو به رسمیت می‌شناسد. 

ما امریکا و دیگر کشورهای ناتو، اکرایین و روسیه را به کاهش مقابله، عقب کشیدن نیروهای نظامی از مرزها، و شرکت با حسن نیت در مذاکرات و حل اختلاف‌ها برمبنای مفهوم "امنیت مشترک"  که درآن منافع راهبردی تمام طرف‌ها ملحوظ شده باشد فرا می‌خوانیم. 

مجموعه نظامی- صنعتی امریکا اشتیاق سیرایی ناپذیری به جنگ دارد و به جنگ تهدید می‌کند و برای جنگ آماده می‌شود. با وجود به پایان بردن تازه "جنگ ابدی" در افغانستان، امریکا درحال افزایش بودجه نظامی خود به مبلغ سرگیجه آور 768 میایارد دلار برای سال آینده است. ما نباید به کنگره اجازه دهیم تا بار دیگر صدها میلیارد دلار را در هزینه‌های نظامی برباد دهد، پولی که به صورت فوری برای دستور کار" آینده را بهتر سازیم" ضروری است تا نیازهای مردم امریکا را تامین نماید. ما به جای ادامه دادن به گسترش عملیات نظامی در سراسر جهان، عملیاتی که برجسته ترین مددکار جهان درانتشارگازکربن و گرمایش جهان هستند باید روابط حسنه برقرارکنیم.

ما رهبران، سازمان‌ها و دیگر فعالان جنبش‌کارگری امریکا را به امضا این بیانیه، تصویب قطعنامه‌ها در راستای این خطوط دراتحادیه‌های خود ، و وارد کردن فشار به تمام اعضا کنگره و رئیس‌جمهور بایدن برای تغییر مسیر واعلام آن‌که امریکا از گسترش مستمر ناتو به مرزهای روسیه حمایت نخواهد کرد دعوت و تشویق می‌کنیم. بیست سال به اصطلاح" جنگ جهانی علیه ترور" باید به ما آموخته باشد که مناقشه‌های پیچیده جهانی نمی‌توانند با نیروی نظامی حل شوند. شکیبایی، دیپلماسی پایدار چند جانبه که منافع امنیتی تمام طرف‌ها را نشان ‌دهد همان چیزی است که الزامی است. 

منابعی که اکنون در داخل جنگ و تدارک برای جنگ شیار می‌خورند باید به برآوردن نیازمندی‌های فوری مردم زحمتکش و نشان دادن چالش جهانی تغییر آب و هوا اختصاص یابد. ما و جهان نمی‌توانیم از عهده ستیزه‌ی احمقانه، بی فایده و ویرانگر دیگری برآییم. 

/s/ (Organizations listed for ID only)

David Bacon, Independent Photojournalist, Pacific Media Workers Guild/CWA

Kathy Black, USLAW National Co-Convenor (retired); AFSCME DC 47 (retired)

John Braxton, USLAW National Co-Convenor (retired); Co-President Emeritus, AFT Local 2026

Gene Bruskin, USLAW National Co-Convenor (retired)

Elise Bryant, President, CLUW (Coalition of Labor Union Women); Exec Board Member, CWA/TNG Local 32035

Thomas Paine Cronin, President Emeritus, AFSCME DC47, Philadelphia

Jeff Crosby, former President, North Shore Labor Council

Ajamu Dillahunt, APWU Local President (retired); Black Workers for Justice(BWFJ); Southern Workers Assembly (SWA)

Michael Eisenscher, USLAW National Coordinator (retired); American Federation of Teachers AFT Local 1603; Publishers, SolidarityINFOSerivce

Frank Emspak, Producer, Exec. Producer, Madison Labor Radio

Bill Fletcher, Jr., former president of TransAfrica Forum; lifelong trade unionist

Tom Gogan, USLAW National Organizer (retired); National Writers Union

John Matthews, Executive Director (retired), Madison Teachers, Inc.

Bob Muehlenkamp, USLAW National Co-Convenor (retired); Organizing Director (retired), International Brotherhood of Teamsters

Saladin Muhammad, member Black Workers for Justice; Southern Workers Assembly; International Rep of UE (retired)

David Newby, President Emeritus, Wisconsin State AFL-CIO

Marcia Newfield, Professional Staff Congress- CUNY, AFT 2334 (retired)

Peter Olney, Director of Organizing ILWU (retired)

Carl Rosen, President, United Electrical, Radio & Machine Workers of America

Edward Sadlowski, Former Exec. Dir. of Madison Teachers, Inc.

Anthony Sessa, General Chair, BMWED Teamsters; General Chair, Passenger Rail Federation

Barbara Smith, AFT Local 4848

Brooks Sunkett, USLAW National Co-convenor (retired); Vice President, Communications Workers of America (retired)

Rand Wilson, Former Organizer, Labor for Bernie

Nancy Wohlforth, USLAW National Co-Convenor (retired); National Secretary-Treasurer, Office & Professional Workers International Union (retired)

Michael Zweig, USLAW National Co-Convenor (retired); United University Professions - AFT 2190

https://actionnetwork.org/petitions/uslaw-statement-on-ukraine-crisis

24.2.2022   پنجشنبه,

بخش کارگری

شیوه تفکر یک خرده بورژوا: غیبت کردن یکی از خصوصیات برجسته یک خرده بورژواست. او قادر است بنشینند و ده‌ها ساعت پشت سر یک نفر بد گوئی کنند ولی اگر کسی پشت سر او کمبودش را بیان کرد، تا ابد در ذهن‌اش از او انتقام می‌گیرد.