بیانیه سراسری طراحان کمپین اعتصاب کارگران پروژه‌ای

۱۵ روز از اعتراض مصالمت‌آمیز کارگران می‌گذرد و ما کارگران انتظار داشتیم کسانی که به وسیله همین کارگران سوار ماشین‌های میلیاردی و خانه‌های کاخ نشین شده‌اند، ذره‌ای احساس در وجودشان نهفته باشد و درد کارگر را بفهمند؛ ولی دریغ از یک حمایت خشک و خالی!

از امروز به بعد، پیمانکاران و شرکت‌هایی که به کمپین پشت کردند روز خوش نخواهند داشت و از سوی جامعه کارگری تحریم نیرو و رسوا خواهند شد؛ چون نیت‌شان برای همه ما روشن شده و به کارگر به عنوان برده نگاه می‌کنند. تا چند روز آینده اسامی پیمانکاران حق کارگرخور، دزد و شیاد را منتشر خواهیم کرد.

اینجانبان، نمایندگان حقوقی نیروهای پروژه‌ای که طراحان کمپین و خدمتگزار قشر زحمت‌کش پروژه‌ای هستیم، ادامه برنامه‌های کمپین را به‌ شرح زیر اعلام می‌کنیم و اجرای آن بر همه مشاغلی که در لیست کمپین چهارم بود الزامی و اجباری است.

۱- تمدید کمپین و در خانه نشستن نیروها و سرکار نرفتن تا ۱۵ شهریور و تا پذیرفتن پیمانکاران با تمامی شرایط حقوقی و مزایا

۲- اسامی تمامی پیمانکاران فاسد و زالوصفت که با تمامی شرایط کمپین موافقت نکنند، مخصوصا شرایط پایه حقوق بر مبنای ۲۰ روز کار ۱۰ روز مرخصی، لیست خواهند شد و برای همیشه در تاریخ ثبت و بایگانی و با بدنامی تمام منتشر خواهد شد.

۳- تشویق و تحسین و معرفی پیمانکاران شرافت‌مند و حلال‌زاده که مشکلات کارگران را درک کرده و با تمامی درخواست و شرایط کمپین با تحویل یک نسخه از قرارداد به نیروها موافقت می‌کنند و در عمل از حق زن و بچه کارگران حمایت کرده‌اند، به عنوان بزرگ مردان نجیب و حلال‌خور و پاک‌دست و خوش‌نام در تاریخ پروژه کارگری جاودان خواهند ماند.

۴- [افشای] اسامی تمامی خائنین از هر مشاغل که کمپین از شغل آنها در کمپین چهارم حمایت کرده و اما آنها به این محبت و حمایت و اتحاد پشت کرده و دست رد به سینه اکیپ پروژه‌ای زدند….

۵- همکاران محترم به لطف خداوند و با همت و غیرت و مردانگی همه شما، ما کارگران پروژه‌ای توانستیم حماسه ۱۱ مرداد را خلق کنیم؛ حماسه‌ای بزرگ، سنگین و عظیم تخلیه پالایشگاه‌ها که فقط غیرت و شهامت شما را باعث بود و این حرکت گسترده حماسه ۱۱ مرداد در تاریخ برای همیشه ثبت و جاودان خواهد ماند.

این کار بزرگ شما، موجب تغییرات گسترده و انقلاب کارگری شده و خیلی از شرایط حقوقی و مزایا را تاکنون جابجا کرد و تکان محکم داد، اما هنوز کم است؛ تا الان ۸۰ درصد کار را با موفقیت انجام دادیم و ۲۰ درصد آن صبوری بیشتر شما را می‌طلبد، تا تن دادن پیمانکاران به خواسته‌های شما با شرایط کمپین چهارم؛ الان پیمانکاران زالوصفت منتظر اتمام تاریخ کمپین هستند تا نیروها را با ترفندهای گوناگون فریب بدهند و به کار بازگردانند، با اندک افزایش حقوق و عدم موافقت با شرایط کامل متن کمپین، تا ما را شکست بدهند.

۶- ما هیچ چیزی کمتر از کارگران هفت‌تپه نداریم که ۳ ماه به محل کارشان بازنگشتند، با وجود هزاران مشکلات‌شان، بی‌پولی، اجاره‌نشینی، خرج خانواده‌شان و …. برای صبر و تحمل و در خانه نشستن تا تغییر گسترده و پذیرفتن کامل شرایط و هر بار که لازم باشد تاریخ کمپین را تمدید خواهیم کرد برای پیروزی و موفقیت و رسیدن به اهداف‌مان.

۷- احتراما تحت هیچ شرایطی نیروهای محترم و لیدرهای فعال و دلسوز، خودسرانه و بدون مشورت و اطلاعیه و اخذ تاییدیه از اتاق فکر طراحان کمپین که در مدیریت گروه مرکزی پایپینگ و اکیپ پروژه‌ای هستند، کاری انجام ندهند که باعث شکست‌مان شود؛ اقدام به نوشتن متن‌های متفرقه و تجمعاتی نکنند، چرا که موجب گمراهی و چنددستگی و شکاف بین نیروها می‌شود؛ ما طراحان کمپین زحمات زیادی را طی این چند سال متحمل شدیم تا توانستیم به مرور زمان نیروها را متحد کنیم و در یک صف اتحاد و وحدت هماهنگ کنیم.

بنابراین، تمامی برنامه‌ریزی‌ها و تصمیمات کمپینی، فقط توسط طراحان کمپین با مهر شناخته شده پایپینگ و اکیپ پروژه‌ای انجام خواهد شد و هرگونه بیانیه متفرقه بدون اطلاع طراحان کمپین و بدون مهر کمپین برای سراسر پروژه‌ها و نیروهای پروژه‌ای فاقد ارزش و اعتبار خواهد بود؛ ما در ادامه اگر لازم باشد بیانیه‌های تکمیلی برای نتیجه گرفتن کمپین در هر شرایط خاص را تهیه و تنظیم و با مهر مخصوص منتشر خواهیم کرد.

۸ -همکاران عزیزمان، از این به بعد پیمانکاران با شما تماس خواهند گرفت برای برگشتن شما به محل کار، لطفا از نیروهای هر کارگاه یک نفر یک گروه واتساپی تشکیل بدهد و تمامی نیروهای مشاغل مختلف در لیست کمپین را به گروه دعوت کنید تا در زمان تماس پیمانکاران به تک تک شما عزیزان، هماهنگ و هم‌فکر باشید تا فریب نخورید.

۹- درصورتی که یک پیمانکار صراحتا اعلام پذیرفتن تمامی شرایط کمپین چهارم را کرد، فقط ۵ نفر از نیروهای قدیمی و با تجربه و فن بیان بالا، به نمایندگی سایر نیروهای آن کارگاه به محل کار می‌روند و قبل از رفتن باید حتما به پیمانکار گفته شود، ابتدا پول کرایه رفت و برگشت هر ۵ نفر ما را واریز کنید تا اگر حرف‌تان عوض شد برگردیم و اگر هم یک نسخه قرارداد را با پذیرفتن تمامی شرایط کمپین به دست‌مان داده از حساب حقوق‌مان کم کنید و بعد شروع به کار کنید.

مدیریت گروه مرکزی پایپینگ و اکیپ پروژه ای

با حمایت سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ایران

۲۵مرداد ۱۳۹۹با تقدیم احترام و ارادت

15.8.2020