بیانیه مشترک دانشجویان سراسر کشور

ما اعدام را تحمل نمی‌کنیم و حکومت اعدامی را نابود خواهیم کرد!
ما مبارزین و انقلابیون «زن زندگی آزادی» مخالف سرسخت مجازات اعدام هستیم و اعلام می‌کنیم که تحت هیچ شرایطی، برابر اعدام، این «قتل عمد حکومتی» سکوت نخواهیم کرد.
با توجه به بالا گرفتن موج اعدام‌ها در روزها و هفته‌های اخیر در چهار گوشه کشور و تایید حکم اعدام رضا رسایی، مجاهد کورکور، منصور دهمرده، فرشید حسین‌زهی، وفا آذربار، محمد فرامرزی، پژمان فاتحی و محسن مظلوم؛ لازم است اعتراض سراسری در برابر این موج توحش و ضدیت علیه انسان و انسانیت را با کارزارها و اقدامات میدانی گسترش دهیم.
خانواده‌های محکومین و قربانیان حکم ضدانسانی اعدام در مدت اخیر، بارها اعلام کردند که عزیزان‌شان، تحت شکنجه و وحشی‌گری جلادان حکومتی وادار به اعتراف علیه خود شده‌اند و پرونده‌های آنها سراسر ضد و نقیض است.
اما حکومت با ایجاد رعب و وحشت به واسطه صدور و اجرای احکام اعدام، به دنبال برون‌رفت از بحران سیاسی و فرهنگی و اقتصادی و بین‌المللیِ‌ای است که روز به روز تشدید می‌یابد. جمهوری اسلامی تصور می‌کند که با اعدام معترضین و مخالفین می‌تواند جامعه را مرعوب کند و انقلاب‌مان و اعتراضات‌مان را مهار و متوقف کند؛ اما این یک توهم است. ما جمهوری اسلامی را نابود خواهیم کرد.
در حال حاضر باید همبسته و سراسری دوشادوش خانواده‌های محکومین به اعدام، علیه این اعدام‌ها بایستیم. ما باید با اعتراض کردن، حربه اعدام را از این حکومت گرفته و آن را از کار بیاندازیم. از این رو ما دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی بار دیگر مانند همیشه اعلام می‌کنیم در این مبارزه، کنار خانواده‌هایی که برای عزیزان‌شان حکم اعدام صادر شده و یا در خطر صدور حکم هستند؛ قرار می‌گیریم.
ما همان‌گونه که در شعار انقلاب‌مان «زن زندگی آزادی» پیداست؛ جزء «زندگی» از این شعار تاریخی را به معنای «حق حیات» و برخورداری از رفاه، امنیت، آسایش و خوشبختی تک به تک انسان‌ها، یک ارزش پایه‌ای و اساسی می‌‌دانیم و برای آن مبارزه می‌کنیم.
هدف ما در پیروزی انقلاب‌مان، سرنگونی رژیم جلاد و قاتل و نابود کردن قوانین ارتجاعی و قرون وسطایی اسلامی است و در این مسیر تا رسیدن به جامعه‌ای انسانی، آزاد، برابر، مدرن، مرفه برای همگان، بدون اعدام، سکولار و امن برای همه دست از مبارزه نخواهیم کشید.

امضاها:
- تشکل دانشجویان پیشرو
- نهاد آزادی‌خواهان دانشگاه تهران شمال
- کمیته سراسری دانشجویان کردستان
- نهاد مستقل دانشجویان دانشگاه آزاد اصفهان
- نهاد آزاداندیشان جندی‌شاپور
- دانشجویان مستقل دانشگاه خواجه نصیر
- جمعیت صدای آزاد دانشگاه (هنر اصفهان)
- اتحاد دانشگاه صنعتی اصفهان
- اتحاد دانشجویان دانشگاه الزهرا

جمعی از دانشجویان و فعالین:
- دانشگاه اصفهان
- دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
- دانشگاه کردستان
- دانشگاه فنی‌حرفه‌ای دخترانه سنندج
- دانشگاه فنی یزدان‌پناه کردستان
- دانشگاه فنی مهاجر اصفهان
- دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
- دانشگاه شیراز

حکومت اعدامی نابود باید گردد
پیروز باد انقلاب زن زندگی آزادی  ۲۸ دی ۱۴۰۲
جهت هماهنگی برای همکاری با آیدی پیامگیر تماس برقرار کنید:
18.1.2024

شیوه تفکر یک خرده بورژوا: غیبت کردن یکی از خصوصیات برجسته یک خرده بورژواست. او قادر است بنشینند و ده‌ها ساعت پشت سر یک نفر بد گوئی کنند ولی اگر کسی پشت سر او کمبودش را بیان کرد، تا ابد در ذهن‌اش از او انتقام می‌گیرد.