مسموم کردن دختران دانشجو و دانش آموز، جنایت دولتی‌ست.

> مطالعه بیشتر...

پشتیبانی ذاتی امپریالست‌های غربی، چینی و روسی از رژیم فاشیستی ایران

 تا کنون هیچ نمونه‌ای از دوستی یکی از این دولت‌های امپریالیستی با کشور دیگری دیده نشده است.

دولت جمهوری اسلامی سال‌ها برای آزادسازی ارز بلوکه شده ایران تلاش می‌کند و آمریکا مانع آن می‌شود. در هفته‌های اول جنبش‌های اخیر که رژیم ایران در تقابل با مبارزین، ظاهراً در تنگنای مالی قرار گرفته بود، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا دستور آزاد سازی ۷ میلیار دلار را صادر کرد. بعد شایعات بی شماری در این مورد پراکنده شد. از قبیل ؛ ۷ میلیارد دلار به دولت جمهوری اسلامی پرداخت شده است، جلوگیری از پرداخت آن توسط آمریکا و یا سر به نیست شدن این مبلغ در ایران. این نشان میدهد که های وهوی مذورانه جو بایدن مبنی بر: "زن ایرانی ممنون، در خیابان‌ها مبارزه و شجاعت موج میزند. این بسیار عالیست، به مبارزه ادامه دهید ما با شما هستیم." چیزی جز تلاش جهت فریب مردم ایران و جهان و کمک بی‌شائبه به رژیم فاشیستی ایران نیست.  در اروپا نیز در برروی همین پاشنه می‌چرخد.  

از آغاز جنبش‌های اخیر در ایران دولتمردان اروپائی مذورانه اما یکصدا به “دفاع“ از جنبش برخاسته اند. در عمل اما حتی شعارهای اعتراضات اپوزیسیون خارج کشور می‌بایست تحت کنترل و به میل مقامات دولتی انتخاب گردد. اشگ تمساح آنان به دلیل وحشت از پیروزی احتمالی مردم بر رژیم است. در تاریخ ۱۶ نوامبر ۲۰۲۲ پلیس برلین پایتخت آلمان طی شکایت نامه‌ای آقای جعفرزاده را که مسؤول همایش ایرانیان در مقابل سفارت جمهوری اسلامی بوده است، به جرم حضور شعارهای  "مرگ بر خامنه‌ای" و "خامنه‌ای قاتل است"، متهم شناخته و ایشان را جهت بازجوئی به مراجع قانونی فراخوانده است.

هر گام طبقه کارگر و زحمتکشان در ایران در سمت انقلاب سوسیالیستی، ضربه‌ای است کاری بر منافع طبقاتی کنسرن‌های اروپائی و دولت‌های امپریالیستی آنان. دولت‌هائی که در چنبره‌ تضادهای لاینحل گرفتارند، در آینده‌ای نه چندان دور شاهد شعله‌ور شدن چنین جنبش‌هائی در کشورهای خود خواهند بود.           

لذا با وجود این که هنوز جنبش‌های موثری در به خطر انداختن دولت‌های اروپائی، کمتر دیده میشود، دولتمردان این کشورها خود را برای "خطرات" احتمالی آینده آماده می‌کنند.

وزیردفاع آلمان چهارمین اقتصاد برتر دنیا و موثرترین کشور اروپائی، همانند سران سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، از ورود ارتش به شهرها برای جلوگیری از تنش‌های احتمالی خبر داده است. برای وزیر دفاع و دولت مطبوعش مهم است که پلیس از چنان پشتیبان قدرتمندی برخوردار شود که اعتراضات، تظاهرات، و اعتصابات را در دم فرونشاند. تشابهات، درس آموزی‌ها و همکاری‌های دوجانبه رژیم‌ها از یکدیگردر اینگونه موارد آشکار می‌گردد. خانم آنالنا بربوک وزیر امور خارجه آلمان، که از جنگ طلب ترین عناصر قدرت شناخته شده است، ماسک «آزادی زنان در ایران رمز پیروزی مردم بر رژیم» را بر چهره می‌زند تا عمیق‌ترین روابط اقتصادی و سیاسی خود را در این لحظات بحرانی کشور ما با جمهوری اسلامی بپوشاند. تلاش خانم بربوک جهت امضای قرارداد نفت و گاز با جمهوری اسلامی و تقویت بنیه نظامی آن است.  

امپریالیسم چین به عنوان بزرگترین شریک تجاری ایران نیز برای حفظ سرمایه‌های خود در ایران و اخذ سودهای سرشارش که چیزی جز ارزش اضافه غارت شده از کارگران میهن ما نیست، در شورای امنیت سازمان ملل متحد، علیه جنبش آزادی خواهانه مردم زحمتکش ایران، در جانب جمهوری اسلامی یکی از فاشیستی ترین رژیم‌های جهان ایستاده‌ است. نماینده چین در سازمان ملل اعلام داشت: “از نظر پکن‌ اعتراضات ایران یک مسئله داخلی این کشور است و ایران باید اجازه داشته باشد هرطورکه می‌خواهد با معترضین برخورد کند“. آنان این چنین بیشرمانه نیروهای بین‌المللی را علیه مردم استثمارزده و زحمتکش ایران تحریک می‌کنند. چین، با سیاستی که در پیش گرفته است، آگاهانه، دست به خون آغشته دولت ایران را در سرکوب و کشتار مردم آزاد گذاشته و نیروهای مترقی بین المللی از قبیل سندیکاهای کارگری، احزاب کمونیست و سازمان‌ها و گروه‌های مترقی مردمی را به عدم دخالت در آنچه که در ایران می‌گذرد دعوت می‌کند.

رژیم ایران برای بقاء خود به پشتیبان مرتجع خارجی نیاز دارد، چین نیز در پیشبرد مقاصد و منافع امپریالیستی‌اش محتاج ایران است. تسلط بر ایران از دغدغه‌های دولتمردان چین است. تخصیص بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار سرمایه چینی در طرح ۲۵ ساله به ایران برای مکیدن ثروت ملی کشور ما در نظر گرفته شده است. بنا به گفته لنین: "امپریالیسم یعنی صدور سرمایه". این قرارداد یکی از مکنده‌های امپریالیسم چین بر شریان‌های حیاتی مردمان زحمتکش کشور ماست. در برنامه استراتژیک یک جاده – یک کمر بند، ایران به عنوان ابزاری کارآمد نقش فوق‌العاده اساسی ایفا می‌کند. موقعیت جغرافیائی ایران در این طرح جهانی برای تامین منافع کنسرن‌های چینی، از مکمل‌های تعیین کننده به حساب می‌آید. ایران، در سیاست‌های تهاجمی چین، نه تنها در منطقه خاورمیانه بلکه در سطح بین‌المللی می‌تواند نقش مهمی ایفا نماید. برنامه‌ ریزی طویل المدت جهت سوء استفاده از شرایط استراتژیک جغرافیائی ایران، در کنار برنامه‌های رزیلانه امنیتی – نظامی در این کشور و غیره باید طبق محاسبات چینی برای کیسه گشاد امپریالیسم نوخاسته به حد کافی سودآور باشد. زیرا که چین بزرگ‌ترین استثمارگر نیروی کار زحمتکشان جهان است. با در نظر گرفتن این واقعیت عیان که هر کنسرن بین‌المللی یک مؤسسه صدور سرمایه مالی و صنعتی است و برای استثمار کارگران در سطح بین‌المللی تأسیس شده است از لیست ۵۰۰ کنسرن فراملی، که جهان را تحت کنترل داشته و هدایت می‌کنند، ۱۳۳ کنسرن متعلق به چین است. این کشور برای اولین بار از کنسرن‌های آمریکائی که تعداد آن‌‌ها تا ۱۲۱ کنسرن تنزل یافته، پیشی گرفته است. تا پیش از این، بیشترین تعداد شرکت‌های حاضر در لیست ۵۰۰ شرکت برتر جهان از نظر درآمد آمریکائی بودند. اما اکنون چین توانسته است با داشتن بیشترین تعداد کنسرن در این لیست جای آمریکا را به عنوان دارنده بزرگترین کنسرن‌ها بگیرد. از زمان آغاز رتبه بندی ۵۰۰ شرکت برتر جهان در سال ۱۹۹۵، تا کنون هیچ کشوری شاهد چنین رشد سریعی از نظر تعداد کنسرن‌های غول آسا در این لیست نبوده است. (ایرنا، ۱۳۹۹ کد خبر ۸۳۹۰۴۵۰۶) بر اساس گزارش منبع خبری  «آمار ایران» (amareiran.org)، در میان ۱۰ بانک از بزرگترین بانک‌های جهان، ۴ بانک اول جدول متعلق به چین است. علاوه برآن:

چین در خاورمیانه تنها به ایران اکتفا نکرده بلکه در کشورهای دیگر منطقه نیز به طور قابل ملاحظه‌ای نفوذ کرده است. از عربستان روزانه ۶ میلیون بشگه نفت می‌خرد، عربستان زبان چینی در مدارس تدریس می‌کند. و سی ان ان در دسامبر ۲۰۲۱ گزارش داد که عربستان با کمک چین در حال ساخت موشک‌های بالستیک است. رابطه ای که چین و عربستان را به هم پیوند زده است.

از اینرو دست چین در مورد دو کشور ایران و عربستان باز است که صلح و یا جنگ میان دو کشور ایجاد کند. از آنجائی که امپریالیسم یعنی تفرقه بیانداز و حکومت کن، چین راه دوم را انتخاب کرده است.

این واقعیات روشن و غیر قابل انکار قاعدتا می‌بایست مبلغین ایرانی بی جیره و مواجب ایدئولوژی – سیاسی چین را به خود آورد و در مقابل تبلیغات همه جانبه و جهانی این امپریالیسم مصون سازد.

از دیگر دشمنان سوگند خورده مردم ایران، روسیه امپریالیستی است که مکنده‌‌هایش تا اعماق جامعه ما فرو رفته است. با عقد قرارداد ۲۰ ساله و تصویب صدور سرمایه‌ی بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار، به خصوص صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ایران را هدف گرفته است. روسیه میدان گازی چالوس را که بزرگترین منبع گازی کشف شده در جهان است در اختیار خود درآورده است. روسیه تنها کشوری است که تا کنون مجوز استفاده از پایگاه نظامی در ایران، اگرچه موقت، را داشته است.

مماشات با غرب و شرق باعث مخدوش کردن مرزهای دوست و دشمن در روند تدارک انقلاب گشته و این اغتشاش ضمانت نامه‌ای برای به درازا کشاندن عمر رژیم منهوس جمهوری اسلامی است. تا آن زمان که طبقه کارگر، زحمتکشان و آزادیخواهان مترقی در ایران به این آگاهی نرسند که به قول مارکس: "قدرت مادی را با نیروی مادی می‌توان سرکوب کرد" و پرولتاریا ملزومات آنرا که همان حزب، جبهه متحد و نیروی مسلح است فراهم نکند، تا زمانی که پیوند تشکیلاتی خود را با نیروهای انقلابی در سطح بین المللی علیه دخالت نیروهای امپریالیستی در امور داخلی کشور برقرار نکند، ساختار سرمایه‌داری در ایران ادامه حیات خواهد داشت. ممکن است رژیم سرمایه اشکال دیگری به خود بگیرد، موقتاعقب نشینی کند، یا دست به کشتار وسیع زده و جامعه را برای مدتی به سکوت وادارد اما ماهیت آن دست نخورده باقی می‌ماند و امپریالیست‌های شرق و غرب بر سر غارت منابع کشور ما از دولت سرمایه‌داری علیه زحمتکشان این سرزمین پشتیبانی خواهند کرد.

 

شیوه تفکر یک خرده بورژوا: خرده بورژوا برای هر اقدامی منافع خود را محور قرار میدهد. اگر در جنبش انقلابی شرکت می‌کند، برای این است که از جنبش به صورت ابزاری برای رسیدن به مقام و پول استفاده کند. خرده بورژوا برای رسیدن به پول و مقام روی نعش مادرش هم پا می‌گذارد و از روی آن رد می‌شود.